Konzultace a tutoring

Každý máme věci, kterým rozumíme, a oblasti, ve kterých tápeme. Důležité je realisticky zhodnotit, co jsou naše silné stránky a kde se nám naopak hodí rada zkušenějších. Pokud se ukáže, že vám tuto radu ze své pozice mohu poskytnout zrovna já, velmi rád to udělám.

Mediální poradenství

Potřebujete jako jednotlivec, instituce či firma zapracovat na svém mediálním obraze. Nenabízím PR, ale jednorázovou analýzu vašich potřeb, vhodných cílů i prostředků. Společně najdeme, co by mohlo být vaším cílem a v čem se zlepšit.

Srozumitelnost textů

Webové stránky firem trpívají obvyklými neduhy: nezajímavé texty, nesrozumitelné rozhraní, pravopisné chyba a dojem amatérismu. Podíváme se společně na váš web očima čtenáře (respektive různých čtenářů) a najdeme způsob, jak jej vylepšit a posunout na novou úroveň. Tento typ konzultace nabízím pro český a anglický jazyk.

Analýza kognitivních omylů

Chcete vědět, jak se právě ve vašem odvětví projevuje předvídatelné zkratkovité jednání lidí, tzv. kognitivní omyly? Podíváme se společně na to, jak těmto omylům právě ve vašem případě předcházet. Nepatrné změny firemních komunikačních návyků mohou vést k zásadním vylepšením jak pro vás, tak pro vaše zákazníky.

Smysluplná prezentace nejen na webu

Připravujete web nebo publikaci? Cítíte, že to "není úplně ono"? Nabízím "oko zkušeného editora". Je nemilosrdné, pozor! Smažeme vše, co je na překážku. Upravíme obsah i formu tak, aby co nejlépe vyhovovala plánovanému publiku. Vymyslíme spolu, jak dát Vaší prezentaci práci vyniknout.

Nebudu se vnucovat. Baví mne totiž pomáhat lidem, kteří se zajímají o to, jak věci fungují. Lidem, kteří mají zájem o porozumění podstatě problému. A kteří chtějí najít způsob, jak tuto podstatu co nejlépe komunikovat dále. Protože to je něco, čím se už patnáct let inteznivně zabývám. Budu naslouchat vašim potřebám a společně vymyslíme, jak vám mohu nejlépe pomoci.

Pavelkasik%20%2811%29

Jakožto novinář, který píše populárně-naučné články o vědě a technice pro jeden z nejčtenějších českých webů, jsem se musel – často za běhu – naučit nejen hledat podstatu, ale také hledat onen pomyslný "magnet". Něco, co přitáhne čtenáře a udrží jeho pozornost. Díky této praxi (a také díky vysokoškolskému studiu mediální komunikace, řadě analýz a dalším mediálním zkušenostem) jsem nasbíral postřehy a dovednosti, které rád předávám dále. Nejčastěji formou přednášek a školení, ovšem občas je nejlepší formou předání právě osobní konzultace.

V případě zájmu o konzultaci se mi ozvěte. Probereme, jaké jsou Vaše představy a moje možnosti. Úvodní "oťukávací" konzultace je samozřejmě bezplatná.