Analýzy a interaktivní nástroje

Někdy nestačí napsat, jak se věci mají. Někdy je potřeba to názorně ukázat. Proto v rámci svých článků využívám nejen text, obrázky, fotografie a videa, ale snažím se také zapojit interaktivní prvky. Věřím, že pomáhají lidem porozumět souvislostem.

Zde je několik ukázek z mých interaktivních grafů a "udělátek":

Srovnání statistiky COVID-19 z celého světa

S využitím dat ECDC jsem sestavil nástroj, kde si každý může srovnat statistiky (počty případů, počty úmrtí) z libovolného státu za libovolný časový úsek. Postupně jsem doplnil užitečné funkce, jako je klouzavý průměr nebo přepočet na milion obyvatel. (vyšlo v článku z 25. března 2020)

COVID statistiky interaktivně Animated image of the site tree

Vysvětlení falešných poplachů u testování

Někdy je těžké představit si, jak může 95procentní úspěšnost znamenat, že většina výsledků jsou falešné poplachy. Proto jsem do článku naprogramoval nástroj, ve kterém si lidé mohou sami zjistit, jak tato závislost funguje.(vyšlo v článku z 24. dubna 2020)

Testování Animace

Korelace volebních výsledků v ČR

Po prezidentských volbách v roce 2018 jsme ukázali korelace a souvislosti mezi výsledky na úrovni okresů a demografickými statistickými údaji (původní článek z roku 2018). V roce 2019 jsme nástroj aktualizovali a dali čtenářům možnost hledat souvislosti mezi ukazateli navzájem.

Korelace Korelace animované

Jak nejlépe zabalit dárek?

Když jsem narazil na virální video, které slibovalo efektivnější balení dárků, zkusil jsem ověřit, zda to funguje. Výsledkem je tato interaktivní kalkulačka, o kterou nikdo nestál, ale která vám přesně spočítá, jak velký papír potřebujete a zda je výhodnější nová či klasická metoda.Původně vyšlo v článku na Technet.cz.

Balení dárků Balení dárků animace