Školení a výuka

Kromě toho, že přednáším na vysokých školách, nabízím také přednášky, prezentace a workshopy na míru. Mých školení využívají především profesionálové z oblasti vědy a médií: vědci, kteří se chtějí lépe naučit komunikovat s veřejností a orientovat v mediální krajině, novináři, firmy i jednotlivci. Školení připravuji vždy na míru potřebám klienta. Pro bližší informace mne kontaktujte.

Nabízená školení

AI užitečně

Kreativní umělá inteligence vám může ušetřit hodně práce. Její ovládání je ale zpočátku neintuitivní a frustrující. Připravím pro vás školení přímo na míru potřebám Vašim nebo Vaší firmy.

Internetová investigativa

Pokročilé vyhledávání na internetu nás zavede na nečekaná místa. Vyzkoušíte si, jak odhalit falešný profil na sociálních sítích, ověříte si pravost videa z letecké nehody a podíváte se, jak funguje detektivní práce pomocí nástrojů OSINT.

Komunikace s novináři

Jak fungují média a proč? Novináři mají své zavedené rutiny. Když je pochopíte, dokážete se lépe vcítit do toho, jaké vyjádření se novinářům hodí a jak předcházet nedorozuměním.

Komunikace s vědci

My novináři jsme schopni psát o čemkoli. U vědeckých poznatků ale máme často problém poznat, co je relevantní, kde hledat informace a jak se bavit s vědci. Díky 15 letům v redakci Technet.cz mám nějaké zkušenosti a vy se tak můžete poučit z mých chyb.

Ověřování informací

Kdo na internetu šíří nepravdivé zprávy a proč? V tomto populárním školení ukazuji desítky příkladů nepravdivých informací (zpráv, tweetů, fotek) a rozebírám, jak vznikly.

Pokročilé vyhledávání na internetu

Jak hledat na internetu i to, co mělo zůstat skryto? Kdo publikoval informace a kde najít smazané stránky? Školení nejen pro novináře, ale pro všechny, kdo chtějí na internetu ověřovat jako profíci.

Práce s informacemi a omyly

Náš mozek dělá spoustu chyb. Některé jsou jedinečné, ale spousta chyb je výsledkem předvídatelných mechanismů. Tyto "kognitivní omyly" děláme v různých situacích všichni. Pojďme se podívat, jak nám tyto zkratky vnucují zkreslený pohled na svět a brání nám dělat racionální rozhodnutí.

Psaní pro web

Ohromné množství komunikace se odehrává prostřednictvím textu. A zdaleka ne každý měl ve škole rád slohovky. Nezoufejte si! Psaní – jako skoro každá činnost – se dá natrénovat. Ukážu vám, na co si dát pozor a jak čtenáře pobavit, poučit nebo přesvědčit.